Rezerwacja hotelu online krok po kroku

WYSZUKIWANIE

Pierwszy krok to określenie celu podróży oraz dat, w jakich chcesz korzystać z noclegów. W polu "cel podróży" podaj nazwę miasta lub pierwsze trzy litery. Pojawi się proponowana lista lokalizacji odpowiadająca zapytaniu wraz z liczbą hoteli. Jeśli masz już wybrany hotel możesz podać jego dokładną nazwę. 

Następnie należy podać liczbę i rodzaj pokoi, kategorię hotelu oraz walutę, w jakiej chcesz dokonać rezerwacji. 

Po kliknięciu w przycisk "Szukaj" pojawi się lista ofert zgodna z kryteriami zapytania.

OFERTA


Na początku drugiego kroku system sprawdza dostępność pokoi we wszystkich hotelach w wybranej miejscowości, dzięki czemu pojawią się tylko aktualne oferty wraz z określeniem liczby jeszcze dostępnych pokoi. 
Oferty są domyślnie posortowane od najniższej ceny. Możesz zmienić kryterium sortowania wg popularności, nazwy hotelu, kategorii, celu podróży oraz określić czy sortowanie ma być uporządkowane rosnąco czy też malejąco. Można także wybrać hotele w konkretnej dzielnicy. 

Za pomocą bocznego menu istnieje możliwość zawężenia wyników wyszukiwania do ofert w konkretnym przedziale cenowym, w danej odległości od centrum miasta, o danej ilości gwiazdek, określonym wyposażeniu (np. Internet, TV, usługi pralnicze), typie (np. hotel, ośrodek wypoczynkowy) i charakterze (np. hotel biznesowy, dla nowożeńców, gay friendly). Na liście wyników przy każdej ofercie pojawiają się także takie informacje jak np. nazwa hotelu, kategoria, średnia ocena gości, opis hotelu i cena. Możesz też zobaczyć dokładną lokalizację hotelu na mapie.

Po wybraniu hotelu najbardziej pasującego do oczekiwań wystarczy kliknąć na wybraną ofertę i nastąpi przejście do kolejnego kroku rezerwacji.

SZCZEGÓŁY


W trzecim kroku wyświetlana jest cała gama szczegółów oferty łącznie ze zdjęciami hotelu i okolic, pogodą, listą ciekawych miejsc w okolicy wraz z odległościami i planem dojazdu, określeniem wyposażenia hotelu czy warunkami rezerwacji noclegu. Istnieje także możliwość skorzystania z wirtualnego spaceru za pośrednictwem funkcji Google Street View oraz zapoznania się z ocenami gości z całego świata, którzy już skorzystali z usług tego hotelu. 
Ponadto pojawią się zróżnicowane opcje rezerwacji noclegów w wybranym hotelu. 

Po wyborze wariantu oferty należy kliknąć w przycisk "Rezerwacja".

REZERWACJA


Następny krok rezerwacji to wyświetlenie wybranych opcji rezerwacji, wyodrębnienie usług zawartych w cenie, określenie warunków rezerwacji, anulowania oraz płatności. W tym kroku należy podać dane osobowe rezerwującego i pozostałych gości oraz informacje o rodzaju płatności.
Po zapoznaniu się i zaakceptowaniu warunków rezerwacji należy kliknąć w przycisk "rezerwacja".

POTWIERDZENIE REZERWACJI

Ostatni krok to potwierdzenie złożonej rezerwacji wraz z jej numerem i niezbędnymi danymi. Otrzymasz je także na adres e-mail podany w formularzu rezerwacji. To już koniec rezerwacji.